Pašto sistema

Liepojoje prasidėjo paskutinysis Baltijos zoninio čempionato etapas

Pirmadienį, liepos 9d. Liepojoje (Latvija) prasidėjo 2018m. K.Iliumžinovo vardo Baltijos zoninio čempionato paskutinysis III etapas. Priminsime, kad visų trijų etapų (estiškojo, lietuviškojo ir latviškojo) bendros įskaitos nugalėtojas įgyja kelialapį į 2019 metų FIDE Pasaulio taurę. Štai kaip atrodė Baltijos zoninio čempionato žaidėjų rikiuotė prieš paskutinįjį lemiamą etapą Liepojoje:

 

Vieta Pavardė, šalis Įskaitiniai taškai
1 Igor Kovalenko (Latvija) 32
2 Arturs Neikšāns (Latvija) 31
3 Tomas Laurušas (Lietuva) 27
4 Ņikita Meškovs (Latvija) 26
5 Šarūnas Šulskis (Lietuva) 17
6 Paulius Pultinevičius (Lietuva) 14
7 Ilmārs Starostīts (Latvija) 12
8 Eduardas Rozentalis  (Lietuva) 11
9 Toms Kantāns (Latvija) 9
10 Vidmantas Mališauskas (Lietuva) 8
11 Normunds Miezis (Latvija) 8
12 Meelis Kanep (Estija) 7
13 Arturs Bernotas (Latvija) 4
14 Kaido Külaots (Estija) 3
15 Titas Stremavičius (Lietuva) 3
16 Gediminas Šarakauskas (Lietuva) 2
17 Ottomar Ladva (Estija) 2

 

Kaip matome, atkakli kova dėl vienintelio kelialapio į FIDE Pasaulio taurę vyksta tarp Latvijos didmeistrių I.Kovalenko (2624) ir A.Neikšāno (2567), tačiau juos pasivyti vilčių dar nepraradę Ņ. Meškovs (2540) ir sėkmingiausiai tarp lietuvių žaidžiantis T.Laurušas (2465).

Ozolins atklasana 2018

Čempionato direktorius A.Ozoliņš (kairėje) sveikina dalyvius Liepojoje. Šalia – vyr. teisėjas IA A.Cimiņš (LŠF nuotrauka)

 

Reikia pasakyti, kad zoninio čempionato žaidėjai varžosi ne tik dėl vieno kelialapio, bet ir dėl medalių, galimybių per 9 ratus įvykdyti kvalifikacinę IM arba GM normą, o taip pat dėl kiekvienam etapui skirto 10 tūkst. eurų prizinio fondo.

Antradienio vakare Liepojoje jau buvo sužaisti 3 čempionato ratai. Jie pademonstravo, kad čempionato favoritams nėra lengva, nes visi žaidėjai kovoja bekompromisiškai. Taškų nuostolių patyrė tiek I.Kovalenko, tiek A. Neikšāns, o Palangos etapo nugalėtojas Ņ. Meškovs jau spėjo patirti net  2 pralaimėjimus – prieš V.Samoļiną (2400) ir estą FM I.Sirošą (2339). Tomui Laurušui nemalonių pralaimėjimų kol kas pavyko išvengti ir po 3 sužaistų ratų savo sąskaitoje jis turėjo 2 taškus.

Laurusas-Brazdzionis

Geriausiai tarp lietuvių Baltijos zoniniame čempionate rungtyniaujantis T.Laurušas (baltieji) pradeda partiją prieš A.Brazdžionį (Panevėžys) (LŠF nuotrauka)

Kol varžybų pradžioje favoritai įnirtingai aiškinosi, kas iš jų labiausiai vertas vienintelio kelialapio, į lyderius nepastebimai išsiveržė patyręs kaunietis Šarūnas Šulskis (2507), laimėjęs pirmąsias tris partijas. Galbūt Šarūną išjudino pirmojo rato pergalė prieš vienintelę dailiosios lyties atstovę Liepojoje WGM Laurą Rogulę (2320), kur bokštinėje baigmėje daugkartinė Latvijos moterų čempionė kelis sykius praleido galimybę forsuoti lygiąsias. Antradienis buvo labai darbinga diena Kauno didmeistriui, kuomet jis ryte sėkmingai kontraatakavo Pasaulio taurės kelialapio ambicijų neslepiantį A.Neikšāną, o popietę karaliaus gambite pranoko Palangos etapo lietuviškosios įskaitos nugalėtoją Paulių Pultinevičių (2422) iš Marijampolės.

Trečiadienio popietę žaidėjai žais IV rato susitikimus. Prie pirmojo stalo susirems O.Ladva (2498) – Š.Šulskis (2507), prie II : I.Kovalenko (2624) – K.Külaots (2555), prie III : T.Kantāns (2529) – V.Mališauskas (2432);  o prie IV : P.Pultinevičius (2422) – T.Laurušas (2465). Rato pradžia : 16.00

Partijų transliacija gyvai

Latvijos ŠF svetainė

Rezultatai

 

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS, Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.