Pašto sistema

Kaune duris atvėrė Griunvaldo šachmatų klubas!

Praėjęs šeštadienis, spalio 10d. Kauno šachmatų mylėtojams tapo didele švente : miesto centre duris atvėrė naujas šachmatų klubas, pavadintas „Griunvaldu”. Naujojo šachmatų klubo direktoriui Alvydui Kurauskui neabejotiną postūmį pavadinimui suteikė Griunvaldo gatvė, kurios 8-u numeriu pažymėtas pastatas nuo šiol globos šachmatininkus.

 

IMG_0017

Į Griunvaldo klubo atidarymą susirinko ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos šachmatų mėgėjai!

 

Suprantama, kad daugelio Kauno ir Lietuvos šachmatų mėgėjų dar greitai nepaliks nostalgija Kauno įgulos karininkų ramovės Didžiojoje salėje vykdytiems jungtiniams Brg. gen. A.Gustaičio ir ŠK „Margirio” renginiams, tačiau laikas nestovi vietoje. Kauno įgulos karininkų ramovei sugriežtinus savo karinio statuto profilį veiklai ir renginiams pastato viduje, daugybei civilių visuomeninių organizacijų šios patalpos tapo nebepasiekiamos. Prieš kelis mėnesius, vykdant tikslinį ramovės patalpų pritaikymą LK ir NATO reikmėms, Kauno įgulos karininkų ramovė atsisveikino ir su kelis dešimtmečius kauniečių mėgtu ir lankytu itališkos virtuvės restoranu „Trys milžinai”.

Dėl pertvarkos jau nuo kovo mėnesio susidariusį įprastų greitųjų šachmatų turnyrų vakuumą kauniečiai išgyveno nelengvai. Trūko galimybių treniruotis perspektyviam jaunimui, o vyresniesiems -sportuoti ir perduoti sukauptą patirtį jaunimui. Šiek tiek šį treniruočių trūkumą užpildė vasarą ŠK „Margirio” įvykdytas Karaliaus Mindaugo greitųjų šachmatų turnyras, tačiau žurnalistų lauko kavinė „Vasaros Olimpas” gerai pritaikyta tik vasaros renginiams.

Naujasis „Griunvaldo” klubas atidarytas po intensyvių ŠK „Margirio” vadovybės ir Kauno šachmatų mėgėjų paieškų šachmatų veiklos, įtraukiančios ir vienijančios visų amžiaus grupių sportininkus, plėtrai. Tačiau nesigviešim ir asmens, labiausiai nusipelniusio šiam projektui, nuopelnų – tai Alvydas Kurauskas, ŠK „Griunvaldo” direktorius ir vadovas. Būtent jis pasiryžo prisiimti finansinę riziką, kuri neabejotinai lydės projekto pradžią. ŠK „Margiris” nuoširdžiai linki „Griunvaldui” ir ponui A.Kurauskui sėkmės, išlikimo ir klestėjimo, atstovaujant ir pildant Kauno šachmatininkų lūkesčius!

IMG_0019

Priekyje – į Griunvaldo klubo atidarymą atskubėjo žinomas šachmatų entuziastas Andrius Mulevičius iš Vilniaus (juodieji)

Be šiltų žodžių ir palinkėjimų, ŠK „Margiris” ėmėsi remti ir palaikyti naujai besikuriantį klubą darbais ir veiksmais. Inauguraciniam „Griunvaldo” turnyro atidarymui šeštadienį buvo deleguoti pagrindiniai „Margirio” teisėjų korpuso teisėjai NA Algirdas Rauduvė ir NA Jonas Ridzvanavičius. ŠK „Margiris” paskolino ir didžiąją dalį naudoto šachmatų inventoriaus. Teisėjai vykdė burtus, naudodami „Swiss-Manager” programos „Margirio” licenziją.

Inauguraciniam turnyrui numatyta ne aukštesnė nei 1800 FIDE greitųjų šachmatų reitingo riba liudijo apie „Griunvaldo” direktoriaus rūpestį ir globą šachmatų mėgėjams. Išankstinė registracija į turnyrą vyko sparčiai ir greitai užpildė nuostatuose  numatytas 49 vietas žaidėjams. Netrukus teisėjai ėmė formuoti ir laukimo sąrašą.

Tiesa, dėl augančios kovidinės pandemijos šalyje ir priverstinio kaukių dėvėjimo reikalavimo, varžybų dieną į „Griunvaldą” atvyko ne visi iš anksto užsiregistravę. Varžybas pradėjo 42 šachmatininkai, tačiau svečių iš sostinės, Šiaulių, Jonavos, Panevėžio, Jurbarko ir kitų šalies miestų gausa tarsi žada „Griunvaldui” gerą pradžią ir šaunias ateities perspektyvas! Puiki klubo vieta pačioj Kauno širdy su šalia esančiu „Akropolio” prekybos ir pramogų centru, Autobusų ir Geležinkelio stotimis daro jį lengvai pasiekiamu ne tik kauniečiams, bet ir miesto svečiams. Pagyvenusiems žmonėms labai patrauklu, kad klubas yra I aukšte Griunvaldo gatvės lygyje, tad nereikia vargintis kopiant į jį laiptais.

IMG_0026

Turtingas, pusę amžiaus matuojantis Gintauto Petraičio (juodieji) stažas padėjo jam neužleisti lyderio stalo iki pat galo

Rengėjų nubrėžta 1800 FIDE reitingo riba diktavo savotišką turnyro siužetą su naujais lyderiais, nors ir seniai pažįstamais veidais. Po 4 sužaistų ratų vienvaldžiu lyderiu tapo patyręs 75-ių metų Kauno senjoras Gintautas Petraitis, ilgus dešimtmečius dirbęs Kauno sporto mokyklos jaunųjų šachmatininkų treneriu, bei ne mažesnį laiko tarpą kultivavęs šachmatus susirašinėjant. V varžybų rate prie I stalo jam pirštinę bandė mesti Lietuvos merginų M16 čempionė Barbora Mačiulaitytė, tačiau treneris ne tik atsilaikė, bet ir įveikė Barborą. Gausi trenerio patirtis pasirodė pranašesnė už jaunystės polėkį ir VI rate, kuomet treneris įveikė 15-metį kaunietį Matą Raugevičių ir turėdamas 6 tšk. iš 6 gal., ėmė lenkti artimiausius persekiotojus visu 1,5 tšk.!

Konkurencija garbiam treneriui augo vis labiau, tačiau dviemis lygiosiomis prieš reitingo favoritą Šiaulių moksleivį Mykolą Liandzbergą (1752)  ir Valentiną Jankūną, Gintautas sugebėjo išsaugoti vieno taško atotrūkį nuo artimiausių persekiotojų prieš paskutinįjį IX ratą.

IMG_0029

Vyksta Dano Domanaičio (baltieji) ir Barboros Mačiulaitytės (juodieji) partija VIII rate prie 2-ojo stalo

Tik paskutiniajame, sportine įtampa pulsuojančiame rate G.Petraitis suklupo prieš atkakliai pergalės siekusį, tašku mažiau turėjusį kaunietį Domą Domanaitį. Bandydamas išsilaisvinti iš jaunesnio priešininko gniaužtų, G.Petraitis paaukojo kokybę, tačiau visiškos kompensacijos neįgijo ir buvo galų gale priverstas pripažinti D.Domanaičio pergalę. Pavijęs G. Petraitį taškais (po 7 tšk. iš 9 gal.), D.Domanaitis visgi atsiliko nuo trenerio pagal Buchholco rodiklį, tad inauguracinio Griunvaldo turnyro nugalėtoju paskelbtas buvo G.Petraitis. Sveikiname Gintautą su šaunia pergale!

Antrą prizą pelnė Danas Domanaitis, o trečią – jurbarkėnas Valentinas Jankūnas (6,5 tšk.).

Puikiai rungtyniavusi Barbora Mačiulaitytė surinko 6 tšk. ir nugalėjo ne tik merginų-moterų, bet ir bendroje moksleivių įskaitoje. Sveikiname Barborą!

Buvo apdovanoti ir kitų įskaitų geriausieji. Nekantriai lauksime naujų „Griunvaldo” kvietimų ir startų Kaune!

Griunvaldo šachmatų klubo atidarymo greitųjų šachmatų turnyro galutinė rikiuotė ir rezultatai   

 

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.