Pašto sistema

Gera žinia iš Graikijos –vyriausybė patvirtino „Šachmatai mokyklose“ programą

Graikijos švietimo ministerija balandžio 25d. paskelbė, kad šachmatai įtraukiami į pradinių mokyklų privalomąją programą.

Kruopščiai išnagrinėjusi pasiūlymą, ministerija nusprendė, kad šachmatų disciplina attitinka mokymo ir lavinimo kokybės kriterijus bei pedagoginio ugdymo reikalavimus.

ECU (Europos šachmatų sąjunga) tarybos narys Teodoros Tsorbatzoglu paaiškino „Chessdom“ korespondentui:

„ Tai labai svarbus nutarimas tiek šachmatams, tiek pačiai Graikijai. Daugelis mokyklų įvairiuose Graikijos regionuose jau dirba pagal „Šachmatai mokyklose“ programą, tad daug trenerių, klubų vienaip ar kitaip čia įdarbinti.

Dabar šachmatai bus įtraukti į oficialiąją rytinę visų pradinių mokyklų programą vadinamuoju „lanksčiuoju“ metu. Tokiomis valandomis mokiniai gali rinktis iš siūlomų pamokų. Šachmatai, dėstomi mokytojų, praėjusių specialius parengimo kursus ir Graikijos šachmatų federacijos licenzijuotų trenerių, bus ne tik laisvai pasiekiami, bet ir nemokami.

Panašų projektą neseniai mačiau privačioje mokykloje Jeruzalėje, kur mokiniai gali pasirinkti pusę kasdienės programos pamokų, o šachmatai yra tarp pasirinktinų dalykų.

Kaip gi mes pasiekėme tokį nutarimą? Būta keletas bandymų ir pasiūlymų iš suinteresuotų asmenų bei tam tikri vietinės reikšmės rezultatai.

Remdamasi FIDE „Šachmatai mokyklose“ programa, Graikijos šachmatų federacija prieš metus nusiuntė pasiūlymą Graikijos švietimo ministerijai. Sekė nemažai pokalbių ir susitikimų –juk žinome, kaip lėtai vyksta valdiški nutarimai.

Tačiau neseni įspūdingi jaunų moksleivių Tsolakidu, Avramidu, Jonidžio pasiekimai pagreitino procedūrą. Į procesą įsijungę Graikijos prezidentas Karolos Papoulias bei ministras pirmininkas Antonis Samaras asmeniškai paragino švietimo ministeriją judėti šia kryptimi.

Taip gavome siektą rezultatą, tad dabar jau šachmatai tapo oficialia pradinių mokyklų ir šalies ugdymo programos sudėtine dalimi. Galiu tvirtai pareikšti, kad ateinančiais mėnesiais mes sulauksime dar daugiau džiuginančių naujienų šachmatams, nes esame pasiryžę atverti jiems visas duris.“

 

Pagal „Chessdom“ svetainės medžiagą

 

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.