Pašto sistema

Europos šachmatų čempionatas Reikjavike : netikėtas lietuvių susidūrimas III rate!

Ketvirtadienį Islandijos sostinėje Reikjavike prasidėjo Europos asmeninis šachmatų čempionatas. Jis vyks 11 ratų sistema ir tęsis nuo rugpjūčio 26d. iki rugsėjo 5d. 180 pajėgių Europos šachmatininkų iš 36 žemyno valstybių varžosi dėl 23 kelialapių į FIDE 2023m. Pasaulio taurę bei 100 tūkst. eurų vertės prizinio fondo. Šis Europos čempionatas taip pat turi ir tradicinio populiaraus „Reykjavik Open” pavadinimą.

Deja, šis čempionatas tai pat neapsieina be įvairių kovidinių apribojimų. Nors žaidėjai prie lentos neprivalo dėvėti apsaugos kaukių, tačiau pats patekimas tiek į Islandiją, tiek į Reikjaviką nebuvo paprastas net visiškai vakcinuotiems asmenims. Čempionate Reikjavike nėra Ispanijos, Suomijos, Latvijos, Belgijos ir kai kurių kitų šalių atstovų. Neįprastai negausios net Rusijos, Ukrainos, Lenkijos delegacijos. Užtai gausiausiai yra atstovaujama šeimininkė Islandija, kurios atstovų čempionate – beveik trečdalis.

Nelengvas teisėjų korpuso darbas 2021m. Europos šachmatų čempionate Reikjavike ( Islandijos ŠF nuotr.)

Džiugu, kad šiame Covid-19 ženklu pažymėtame Europos čempionate atstovaujama mūsų šaliai. Lietuvą Reikjavike atstovauja kauniečiai šalies čempionas Karolis Jukšta ir Pijus Stremavičius. Taip pat verta pažymėti, kad Europos čempionato teisėjų korpusui talkininkauja IA Donatas Vaznonis.

ŠK „Margirio” nariams ir gerbėjams gali būti įdomu stebėti ir klubo nario, Estijos 9 kartus čempiono Kaido Külaots pasirodymą. Jau ne vieną sykį dalyvavęs FIDE Pasaulio taurėse, Kaido Reikjavike vėl bandys prasimušti į sekančią.

Penktadienio vėlų vakarą žaidėjai jau buvo pabaigę II rato susitikimus. Abu K.Jukšta ir P.Stremavičius turėjo po 1 tšk. iš 2 gal. K.Külaots sąskaitoje buvo 1,5 taško.

III rato burtai lėmė ne ypač malonų siurprizą lietuviams Reikjavike – jie susitiks tarpusavyje! Lietuvos čempionas K.Jukšta žais baltosiomis figūromis.

Vienintelis Estijos atstovas K.Külaots gerai apsaugotas nuo panašių siurprizų. Tačiau III rate jis turės irgi rimtą priešininką – Nils’ą Grandelius ( FIDE rtg. 2666) iš Švedijos. K.Külaots žais baltosiomis figūromis.

Įprastinė EŠČ Reikjavike ratų pradžia – 15.00 vietos laiku (18.00 Lietuvos laiku).

2021m. „Reikjavik Open” – Europos šachmatų čempionato:

oficiali svetainė

partijų transliacija chess24.com serveriu

rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.