Pašto sistema

Dvigubas “Margirio” sidabras Lietuvos šachmatų lygoje-2015!

Praėjusį savaitgalį (kovo 28-29d.) Kaune baigėsi Lietuvos šachmatų lygos (LŠL) ir moterų šachmatų lygos (LMŠL) komandinės pirmenybės.

Po II LŠL etapo Panevėžyje „Margirio“ vyrų komanda dalijosi tik 4-9 vietas su dar 5 klubais, tad komandos kapitonas Stasys Steponavičius iškėlė uždavinį laimėti likusius du mačus Kaune, nes aritmetiniai skaičiavimai rodė, kad tokia baigtis garantuotų klubui tiek sidabrą, tiek kelialapį į Europos klubų taurę Makedonijoje. Būtina buvo pergalė VI rato mače prieš komandiniu tašku daugiau turėjusį karišką Brg. Gen. A.Gustaičio klubą, tad „Margirį“ šeštadienį sustiprino iš Estijos atvykęs K.Kulaots. Po užtikrintos ir greitos T.Stremavičiaus pergalės prieš K.Jukštą „Margiris“ ėmė diktuoti savo valią mače.

LŠL VI ratas

Lygos lyderiai Panevėžio „Gigant Chess“ šeštadienį gi užtikrintai įveikė jauną Vilniaus „Forto“ komandą 4,5:0,5 ir surinkę 11 komand. tšk. iš 12 gal. tapo nebepavejami kitoms komandoms. „Margirį“ gi pergalė kilstelėjo aukštyn, kur kauniečiai dalijosi 2-3 vietas su Plungės VŠK “Bokštas” komanda, turėdami po 8 komand. tšk. Sekmadienį tad „Margiriui“ teko atsakingas mačas dėl sidabro medalių ir antro kelialapio į Europos klubų taurę.

Komandos susirinkime buvo prisimintas dramatiškas praėjusių metų mačas prieš žemaičius, kuomet tik stebuklas padėjo Kauno klubui išsigelbėti nuo pralaimėjimo ir išsaugoti auksą bei LŠL čempionų titulą. Varžovai ir šiemet turėjo baltos spalvos pranašumą. Komandos kapitonui S.Steponavičiui kėlė nerimo ir tai, kad dėl neatidėliojamų reikalų į Norvegiją patraukė K.Kulaots, tad sekmadienį „Margiris“ turėjo verstis be Estijos čempiono.

Sekmadienio mačas parodė, kad kauniečiai gerai išmoko pernykštę pamoką. Daug atsargiau žaidė Š.Šulskis, atidavęs varžovui tik vieną pėstininką, kuris jo tvirtinimu labai kliudė jo bokšto operacijoms. Be to, jau 9-u ėjimu juodieji rokiravo karalių į trumpą pusę, tad komanda lengviau atsikvėpė.

Pirmasis „akmenį į žemaičius metė“ T.Stremavičius, partijoje prieš G.Vaičekauską įterpęs baltąjį pėstininką giliai į c6 ir paralyžavęs varžovo figūrų judėjimą. Neilgai trukus G.Vaičekauskas pasidavė ir „Margiris“ išsiveržė į priekį 1:0. Pranokdami savo varžovus debiutinių žinių gyliu, greitai juodaisiais žaidimą išlygino tiek T.Laurušas, tiek T.Tvarijonas, naikindami rytmetinę varžovų baltosios spalvos pranašumo iliuziją. Labai aštriai vyko M.Beinoro –S.Kalvaičio partija, tačiau pirmojoje lentoje M.Narmontas  atitraukė savo rikį į antrą gulstinę.

Užvaldę iniciatyvą mače kauniečiai didino spaudimą ir pirmajai laiko kontrolei artėjant į pabaigą, sumušė varžovus apatinėse mačo lentose. Mačo baigtis tapo išspręsta dar tebevykstant Š.Šulskio ir M.Beinoro partijoms.

LŠL VII ratas

 

„Margirio” sidabras: iš kairės į dešinę komandos kapitonas S.Steponavičius, T.Stremavičius, T.Laurušas, M.Beinoras, Š.Šulskis

Pirmoji „Margirio“ moterų komanda gi, lyginant su vyrais, prieš baigiamąjį Kauno etapą tvirčiau „stovėjo ant kojų“, turėdama 9 taškus ir dalindamasi lyderystę su Vilniaus „MRU –ROSK Consulting“. Deja, buvo atsiliekama nuo vilniečių 2 lentų taškais.

Abiejuose savaitgalio susitikimuose “Margiris-1” merginos padarė viską įmanomą, kad išsaugoti viltis auksui iki paskutinės minutės, tačiau likimas nebuvo jų rankose. Pagalba galėjo ateiti tik iš šalies, ir realiausia proga buvo atsiradusi šeštadienį Plungės VŠK “Bokštas 1” – “MRU –ROSK Consulting” mače. Penktąją žaidimo valandą, rezultatui esant 0,5: 0,5, Plungės 3-iosios lentos žaidėja Margarita Baliūnienė buvo įgijusi aiškiai laimėtą padėtį prieš vilnietę Vestą Kasputę. Baltieji turėjo net 3 pėstininkus viršaus baigmėje, tačiau, matyt, įsipainiojo nuovargis. Panorėjusi dar ir ketvirto, M.Baliūnienė grubiai žioptelėjo rikį, ir patyrusi šoką, greitai nustojo priešintis. Vilnietės laimėjo mačą 2,5:0,5. M.Baliūnienės pergalės atveju gi MRU studentės būtų praradusios lemiamą komandinį tašką, o “Margiris-1” būtų išniręs jų priekyje. Suprantama, nebepavejamai…

LMŠL VI ratas

Gražią pergalę juodaisiais labai aštrioje siciliškoje gynyboje pasiekė “Margirio” lyderė rygietė Ilze Bērziņa, įveikusi Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatę Gintarę Paulauskaitę.

Gintarė Paulauskaitė (2054) – Ilze Bērziņa (2225) [B84]
LMŠL Kaunas (6) 2015.03.28

1.e4 c5 2.Žf3 d6 3.d4 cxd4 4.Žxd4 Žf6 5.Žc3 a6 6.Re2 e6 7.0-0 Re7 8.Re3 Vc7 9.f4 0-0 10.Ve1 b5 11.a3 Rb7 12.Rf3 Žbd7 13.Vg3 Bfd8 14.Bad1

Juodųjų ėjimas

14…Žb6 15.e5 dxe5 16.fxe5 Žfd7 17.Rxb7 Vxb7 18.Rh6 Rf8 19.Rg5 Bdc8 20.Vf4 Žc5 21.Bf3 G.Paulauskaitė turi pavojingą iniciatyvą prieš juodųjų karalių ‘f’ linija. Be to, po paskutinio ėjimo jos bokštas galės pulti karalių ir iš priekio. Juodiesiems dabar reikia ypač šaltų nervų gynyboje. 21…Žba4! „Aš pajutau, kad ji ruošiasi b2-b4 išstumti mano žirgą, tada užimti nebekontroliuojamą e4 savo c3 žirgu, o vėliau iš ten taranuoti mano karalių Žc3-e4-f6 įsiveržimu. Supratau, kad privalau skubiai šį žirgą iškeisti” (I.Bērziņa) 22.Žxa4 bxa4! Suteikia b-liniją juodųjų operacijoms valdovės sparne. 23.Bdf1 Bc7 24.b4 axb3 25.cxb3

Juodųjų ėjimas

25…h6!? Į akivaizdų 25…Ve4 Ilze matė visai neakivaizdų, bet kraują stingdantį 26.Žxe6!! pvz. 26…fxe6? 27.Vxf8+! Bxf8 28.Bxf8# 26.Rxh6 Ve4! šaltas dušas G.Paulauskaitei, galbūt jau ėmusiai švęsti pergalę įsivaizduojama lemiama karaliaus ataka. Turėdami pėstininku mažiau, juodieji siūlo keistis valdovėmis. Gobšus 26…gxh6? 27.Bg3+ Kh7 28.Vg4 pralaimi akimirksniu (I.Bērziņa)] 27.Bc1 [27.Vxe4 Žxe4 28.Re3 Rxa3-/+] 27…Bd7 28.Vxe4 Žxe4 29.Re3 Rxa3 Išsikeitus valdovėmis, baltųjų puolimas žlunga. Juodieji atsiima pėstininką ir turėdami daug veiklesnes figūras, užgrobia iniciatyvą. 30.Bc4 Rb2! Be baimės Latvijos didmeistrė veda savo figūras giliai į varžovės užnugarį ir apsupa G.Paulauskaitę jos teritorijoje. 31.Bf4 Žc3! Dabar matosi, kad šiam įsiveržimui Rb2 buvo būtinas. 32.Bf2

Juodųjų ėjimas

32…Žd1!! Juodųjų diversija pačioje varžovo teritorijos gilumoj palieka gilų estetinį įspūdį! 33.Bxb2 Žxb2 34.Bc1 Žd3! Bebaimis žirgas liko gyvas ir toliau bado šakutėmis varžovę. Būsimoji auka -e5 pėstininkas. Baltiesiems pats laikas pasiduoti. G.Paulauskaitė taip ir pasielgė. 0-1

 

LMŠL VII ratas

 

„Margirio-1” sidabras : iš kairės į dešinę M.Šibajeva, I.Bērziņa, S.Gailiūnaitė, komandos kapitonas L.Šolys

 Lietuvos šachmatų lyga – 2015

Galutinė rikiuotė

Lietuvos moterų šachmatų lyga – 2015

Galutinė rikiuotė

2015m. LŠL ir LMŠL statistika ; partijų transliacija ; „Margirio” LŠL-2015 baigiamojo III etapo nuotraukų galerija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.