Pašto sistema

Chanto –Mansijske prasideda Pasaulio jaunimo iki 20m. čempionatas!

Rugsėjo 1-16d. Rusijos Vakarų Sibiro mieste Chanto-Mansijske vyks Pasaulio jaunimo iki 20 metų čempionatas. Čempionatas padalintas į du skyrius –vaikinų iki 20 metų ir merginų iki 20 metų čempionatus. Vaikinų čempionate varžyboms registravosi 61 žaidėjas, merginų – 47. Vaikinų čempionate atstovaujama 33 pasaulio valstybėms, merginų – 27.

Chanto-Mansijsk-Rusija

Pusę mėnesio Chanto-Mansijske (nuotr.) tęsis Pasaulio jaunimo iki 20m. šachmatų batalijos

Nepaisant jauno žaidėjų amžiaus, Chanto-Mansijske nebus titulų ar aukštų reitingų stygiaus. Bendrajame (vaikinų) čempionate dalyvauja 9 GM, 1 WGM ir 22 IM titulus turintys šachmatininkai. Merginų čempionate yra 4 WGM, 2 IM ir 7 WIM titulus turinčios šachmatininkės. Abiejuose čempionatuose taip pat žaidžia daug FM ir WFM.

Vaikinų čempionato reitingo lyderis yra kaimyninės Lenkijos atstovas Jan-Krzystof Dūda (2645). Yra dar du „2600 klubo“ nariai –tai peruietis Jorge Cori (2637) ir armėnas Karen Grigoryan (2609). Lietuvai Chanto –Mansijske atstovauja „Margirio“ narys kaunietis Tomas Laurušas (rtg. 2429), pradiniame žaidėjų sąraše turintis 25-ą startinį numerį. Tiek J.K. Dūda, tiek daugelis kitų į Chanto-Mansijską susirinkusių jaunųjų šachmatininkų Tomui puikiai pažįstami iš anksčiau žaistų kiek jaunesnio amžiaus grupių Pasaulio ir Europos čempionatų įvairiuose žemynuose.

Laurusas I aprz

Tomas Laurušas (nuotr.) Chanto -Mansijske bandys vėl mesti iššūkį J.K. Dūdai

Merginų čempionate taip pat 3 žaidėjos turi aukštesnį nei 2400 reitingą – tai Warda Aulia Medina (2417) iš Indonezijos, kazachė Dinara Sadvakassova (2409) ir kaimyninės Baltarusijos atstovė Nastassia Ziaziulkina (2401).

Viso čempionate bus sužaista net 13 ratų, numatyta tik viena poilsio diena po 7-ojo rato.

Daugiau informacijos apie Pasaulio jaunimo iki 20m. čempionatą Chanto – Mansijske galima rasti oficialioje svetainėje, statistika – „Chess-results“ serveryje; tiesioginė partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.