Pašto sistema

Berlyne baigėsi 30-asis NATO pajėgų šachmatų čempionatas

Praėjusią savaitę, rugsėjo 16-20d. Berlyne vyko 30-asis NATO pajėgų šachmatų čempionatas. 21 NATO bloko komanda varžėsi  7 ratų asmeninės šveicariškosios sistemos turnyre su komandine įskaita. Tos pačios šalies/komandos atstovai negalėjo žaisti tarpusavyje. Partijai buvo skiriama : 2 valandos 40 ėjimų bei pusvalandis iki partijos pabaigos.

Tarp 21 NATO komandos dalyvės buvo ir Lietuvos kariškių rinktinė. Lietuvos kariuomenei Berlyne atstovavo  kapitonas Rytis Ermalis (FIDE reitingas 1960), Brg. Gen. A.Gustaičio ŠK pirmininkas, atsargos kapitonas Vaidotas Bublys (1863) Artūras Voroblijevas (1762) ir Sergejus Gaidučis (1590).

DSC_0326

Vyksta 30-ojo NATO šachmatų čempionato I ratas (natochess.com nuotrauka)

Penktadienį, sužaidus paskutinįjį reglamentu nustatytą 7-ąjį ratą, paaiškėjo, kad 2019 metų NATO čempionato nugalėtoja tapo šeimininkė Vokietija, surinkusi 21,5 taškus. Nuo jos tik pustaškiu atsilikusiai Lenkijai (21 tšk.) atiteko čempionato sidabras. 30-ojo NATO pajėgų čempionato bronza gi atiteko Graikijai, surinkusiai 19 tšk.

Lietuvos kariškiai surinko 11 taškų ir užėmė 19-ąją vietą, aplenkę Kanadą (10,5 tšk.) ir Liuksemburgą (5 tšk.). 18-ąją vietą užėmė Estija (12,5 tšk.), o Latvija – 12-ąją vietą (13,5 tšk.). Mūsų šalies komandai R.Ermalis ir S.Gaidučis  pelnė po 3 tšk., o A.Voroblijevas ir V.Bublys – po 2,5 tšk. Bendrojoje asmeninėje įskaitoje tarp 114 NATO kariškių R.Ermalis liko 74-as, S.Gaidučis – 82-as, A.Voroblijevas – 85-as, o kpt. V.Bublys – 99-as.

DSC_0306

NATO šachmatų čempionate Berlyne varžėsi 17 NATO bloko šalių atstovai (natochess.com nuotrauka)

30-ojo NATO šachmatų čempionato asmeninės įskaitos nugalėtoju tapo vokietis Elijah Everett (FIDE rtg. 2187), surinkęs 6,5 tšk. iš 7gal. Sidabras atiteko Eigen Wang‘ui (2193) iš JAV, surinkusiam 5,5 taško. Tiek pat taškų surinkęs lenkas Damian Graczyk (2133) dėl blogesnio papildomo Buchholco rodiklio turėjo tenkintis bronzos medaliu.