Pašto sistema

Bandomasis nuotolinis ŠK „Margirio“ žaibo turnyras „Snaigė“ : nuostatai

  • Įžanga : „Margirio“ šachmatų klubas laiko įprastus akivaizdinius-kontaktinius šachmatus tikriausia ir sportiškiausia šachmatų forma. Dviejų varžovų buvimas šalia vienas kito per atstumą, tinkamą paspausti rankai ir užmegzti akių žvilgsnį, palieka mažiau vietos nesportiškiems žaidimo metodams ir sukčiavimui nemačiomis. Akivaizdinių šachmatų partijos metu savo darbą daug veiksmingiau gali dirbti varžybų teisėjas, galintis stebėti poziciją lentoje ir abiejų žaidėjų elgesį betarpiškai iš arti.

Nuotoliniai šachmatai, kurių metu žaidėjai neišreiškia garbingo žaidimo priesaikos rankos paspaudimu, negali būti laikomi visaverčiu tikrųjų sportinių šachmatų pakaitalu. Varžybų teisėjas čia teturi ribotą įtaką, nes negali stebėti žaidėjų rankų, akių nei kūno kalbos. Jokia paslaptis, kad sukčiavimas ir nesąžiningas žaidimas nuotoliniuose šachmatuose sunkiau kontroliuojamas ir paplitęs kur kas smarkiau nei kontaktiniuose šachmatuose prie tikros lentos, kur ėjimai atliekami žmogaus rankomis, o ne kompiuterio pele.

  • Covid-19 pandemija ir karantinas: Pasaulinė Covid-19 pandemija Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių sąlygojo karantino įvedimą. Įvesti griežti draudimai ir ribojimai visų sporto šakų varžyboms, jų tarpe ir šachmatams, kad išvengti žmonių būriavimosi. Kauno ŠK „Margiris“ negali pasiūlyti įprasto varžybų krūvio Kauno ir Lietuvos šachmatų mėgėjams. Dėl to dalis varžybų laikinai bus vykdoma nuotoliniu būdu.
  • Varžybų forma, vieta ir laikas. Pirmasis bandomasis nuotolinis ŠK „Margirio“ žaibo turnyras „Snaigė“ bus vykdomas Chess.com serveryje, ŠK „Margirio“ klube. Turnyro data : penktadienis, 2021 m. sausio 29d. Pradžia :20.00. Prisijungti prie turnyro klubo nariams bus galima likus valandai iki jo pradžios, t.y. nuo19.00. Reglamentu numatomi 9 ratai žaibo kontrole 3min. partijai + 2sek. už kiekvieną padarytą ėjimą.
  • Narystė chess.com  “Margirio” klube ir turnyro dalyviai. “Snaigės“ turnyre gali dalyvauti tik tie žaidėjai, kurie buvo patvirtinti internetinio chess.com „Margirio“ klubo nariais. Norint įstoti į šį klubą, reikia pateikti prašymą turnyro direktoriui Šarūnui Šulskiui, nurodant savo tikrąjį vardą, pavardę, gimimo metus, atstovaujamą miestą/kaimą bei chess.com prisijungimo vardą. Kadangi nei narystė ŠK „Margirio“ internetiniame klube, nei dalyvavimas „Snaigės“ turnyre nesukelia dalyviui jokių mokestinių prievolių, direktorius pasilieka teisę priimti žaidėją į klubą arba atmesti jo prašymą, nebūtinai nurodant atmetimo priežastį. Kilus įtarimams dėl sukčiavimo ar nesąžiningo žaidimo, žaidėjas (-a) gali būti pašalintas iš klubo bet kuriuo metu.
  • Prizinis fondas : 100 eurų. I vieta – 40 E; II vieta – 20 E; III vieta – 15 E; moterų įskaitos I vieta – 15 E ; I vieta moksleivių U-18 įskaitoje – 10 E. Taškų lygybės atveju prizai nedalijami.
  • Galimi nesklandumai ir ribota organizatorių atsakomybė. „Snaigės“ turnyras yra bandomasis. Dalyviams nėra jokio startinio mokesčio. Lygiai kaip jie neturi jokių finansinių įsipareigojimų rengėjams, lygiai taip ŠK „Margiris“ negali garantuoti sklandžios turnyro eigos ir neatsako už galimus serverio sutrikimus ar kitokius trikdžius, galinčius nutraukti turnyrą. Nutrūkus turnyrui serveryje, jo rezultatai gali būti pripažinti galutiniais, jeigu sužaista bent 2/3 partijų ir įmanoma atkurti jo lentelę. Jeigu šios sąlygos neįgyvendinamos, bandomasis turnyras laikomas nepavykusiu, o rengėjai neneša jokių finansinių įsipareigojimų žaidėjams.
  • Galutinės pastabos : Turnyro direktorius Šarūnas Šulskis turi FIDE arbitro (FA) kategoriją ir sieks, kad turnyras vyktų sportiškai ir sąžiningai. Tačiau ši FA kategorija yra skirta teisėjavimui gyviesiems kontaktiniams šachmatams, o ne nuotoliniams. Dėl to turnyro direktorius negali užtikrinti visiškų „Fair play“ sąlygų dalyviams. Visi „Snaigės“ turnyro dalyviai, žaisdami turnyre, patvirtina, kad yra susipažinę su chess.com „Fair play“ kodeksu ir privalo jo laikytis. Kilus įtarimams dėl sukčiavimo, žaidėjas gali būti pašalintas iš klubo. Jeigu sukčiavimas bus įrodytas, žaidėjas bus pašalintas iš chess.com „Margirio“ klubo be teisės grįžti neribotą laiką, bet mažiausiai -5 metus.
  • Pasibaigus „Snaigės“ turnyrui, jo rezultatai automatiškai dar neįsigalioja. Jie galutinai bus patvirtinti tik 24 val. po turnyro pabaigos. Toks laikotarpis bus skiriamas prizininkų ir į prizus pretendavusių žaidėjų partijų patikrai sukčiavimo nustatymo programomis bei nagrinėjant gautus skundus dėl įtariamo sukčiavimo partijos metu.

Įrašas paskelbtas temoje Nuostatai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.