Pašto sistema

A.Butnorius sensacingai baigia Monako čempionatą!

Praėjusiame reportaže rašėme apie besibaigiantį Monako čempionatą. Atrodė, kad jis šiemet neypatingai gerai klostėsi daugkartiniam Lietuvos čempionui Algimantui Butnoriui ir turint 3,5tšk. iš 6 gal., likus vienam ratui iki pirmenybių pabaigos, medalių buvo naivu tikėtis. Du žaidėjai turėjo po 5 tšk. ir buvo net teoriškai nebepavejami Algimantui, vienas turėjo 4.5 tšk. ir tam kad jį pavyti Algimantui neužteko vien laimėti savo partiją, bet dar reikėjo, kad jis, K.Ribbegren’as, būtinai pralaimėtų. Be viso šito, dar buvo stipriai pageidautina, kad pralaimėtų WCM Mathilde Chung, turėjusi pustaškiu daugiau už Algimantą ir t.t. ir t.pan.

Championnat Monaco 2016 II

Monako čempionato -2016 nugalėtojai : viduryje – Monako čempionas Pierre Villegas, kairėje – David Marciano (II vieta), dešinėje – A.Butnorius (III vieta). ( J. M. Rapaire nuotr.)

Kaip burtų lazdele mostelėjus, visa tai ir nutiko paskutiniajame VII Monako šachmatų čempionato rate! Pats gi Algimantas baltaisiais užtikrintai laimėjo prieš 12-metį Marc Antoine Lomandong (rtg. 1870). Pasibaigus paskutiniąjai čempionato partijai, paaiškėjo, kad surinkęs 4.5 tšk., A.Butnorius pagal papildomus rodiklius aplenkė tiek pat taškų surinkusį Karlą Ribbegren’ą. Algimantui atiteko ne tik 2016 m. Monako čempionato bronzos medalis, bet ir teisė atstovauti Monakui metų pabaigoje Baku įvyksiančioje Šachmatų olimpiadoje bei Mažųjų valstybių komandinėse pirmenybėse.

„Margiris” nuoširdžiai sveikina Algimantą, savo rankomis patį pateikusį sau puikią dovaną sparčiai artėjančios 70-mečio sukakties proga!

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.